TEŞEKKÜR PLAKETİ

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) koordinesinde oluşturulan 3 Çocuk Evi’nin sponsoru olan iş adamı Mazhar Selçuk Alaca’ya plaket verildi. Malatya’da SHÇEK koordinesinde oluşturulan 3 Çocuk Evi’ne sponsor olan iş adamı Mazhar Selçuk Alaca’ya plaket valilik makamında verildi. Vali Ulvi Saran, örnek hareketinden dolayı iş adamı Alaca’yı kutladı ve plaket takdim etti.

Vali Saran, bu tür iş adamlarının artmasını beklediklerini kaydetti. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan ise, “İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı Sevgi Evlerinde korumaya muhtaç çocuklarımız barındığı gibi bunun üst modeli olan Apartman Daireleri kiralanarak çocuklarımızın komşuluk ilişkilerinin öğrendiği sosyal ortamlarda kalabildikleri Çocuk Evleri modelinde de çocuklarımız barınmaktadır.

İlimizde toplam 18 çocuğun kaldığı 3 çocuk evimiz bulunmaktadır” ifadelerini kullandı. 3. Çocuk Evinin 2 yıllık kirasının karşılanması ve tefrişinin yapılmasında sponsor olan BY İSTANBUL İNŞAAT sahibi Mazhar Selçuk Alaca’ya, yapılan bu hizmetin anısına plaket verildiği kaydedildi.