HOKEY SPORCULARI BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Hokey Federasyonu’nun (THF) 2016 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler ve Bayanlar Salon Hokeyi 1. Lig müsabakalarının Malatya’da yapılması kararlaştırılmıştı.

Yeşiltepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Erkekler Salon Hokeyi 1. Lig müsabakaları sona erdi. By İstanbul İnşaat tarafından sporculara yemek verildi. Firma, Yeşiltepe Spor Salonu’nda lig müsabakalarına katılan sporcular, idareciler, antrenörler ve lig müsabakalarında görev alan hakemlere yemek verdi.

Firmanın yönetim kurulu başkanı Mazhar Selçuk Alaca, Malatya’da düzenlenen hokey 1. lig müsabakalarına katkı verdikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Alaca, firma olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini kaydederek, “Bu bir sorumluluktur ve bunu görmezden gelemeyiz. Sporcuyu her fırsatta desteklemeli,katkılarımızla motive etmeli ve böylece sporun toplumsal alanını genişletmeliyiz. Milano Venüs projelerimize bir yenisini daha eklerken, sportif faaliyetler de destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Türkiye Hokey Federasyonu (THF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Okan Sarı ise, iş adamı Mazhar Selçuk Alaca’ya hokey sporuna verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Sarı, bu tür organizasyonların Malatya’da düzenlenmesinin kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Türkiye Hokey Federasyonu’nun (THF) 2016 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler ve Bayanlar Salon Hokeyi 1. Lig müsabakalarının Malatya’da yapılması, federasyonunu Malatya’ya verdiği değeri bir kez daha ortaya koymuştur. Malatya, hokey sporunda gelişimini her geçen gün ilerilere taşıyor. Bu anlamda iyi bir ivme yakaladık. Bu noktada bizlere destek veren By İstanbul İnşaat yönetim kurulu başkanı Mazhar Selçuk Alaca’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hokey sporuna katkılarından dolayı Alaca’ya federasyon tarafından plaket takdim edildi./FERDİ DURDU